Je sobota, 31. května 2008, večer. Můj druhý den v Londýně.

17. července 2008 v 0:55 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna
Včera jsem přiletěl "pracovat" do tohoto města jako au-pair.

Budu mít na starosti dva kluky - sedmiletého Maxe a šestiletého Olivera, kteří žijí se svou matkou - Lindou v jižní části Londýna. Teprve se s nimi poznávám, ale hodně pomalu, protože moje angličtina je na úrovni asi tříletého dítěte. Angličtina je taky jeden z důvodů mého pobytu tady. Au-pair jsem si vybral jako nejlepší možnou volbu pro zdokonalení angličtiny. A děti mám rád. Navíc si myslím, že v mé situaci by byl nesmysl jet sem pracovat do nějaké továrny, nebo třeba na stavbu, protože beztak bych byl neustále v kontaktu s Čechy a Slováky a tím pádem bych se nedonutil komunikovat a učit se anglicky. Plus další nesporné výhody jako je ubytování a strava, hodně času na jiné aktivity (sport, lekce angličtiny, poznávání Londýna) a práce, spočívající ve hraní si s dětmi.
Má páteční cesta z Hluku do Londýna začala v šest hodin ráno, to mě rodičové odvezli do Uherského Hradiště, odkud mi jel autobus do Prahy na Florenc, dalším autobusem příjezd v půl jedné na Ruzyni. Odbavení, kontrola, v 15:50 odlet, dvě hodiny letu a 16:50 (hodina časový posun) přistání na letišti London Gatwick, kde si mě rodinka vyzvedla a odvezla domů. Pak následovala procházka po parku, který je tři minuty od domu, večeře, sprcha, pivko s Lindou na dvorku. Linda ovšem popíjela něco jako čůčo, nebo co to bylo. Prostě víno z jablek. V deset lezu do postele, sice hodně utahaný, ale spokojený. Mezi tím vším od rána proběhlo opravdu hodně SMSek, ale z Londýna už píšu jen pár vyvoleným a jen sem tam.
Dnešek: v šest mě budí kluci, v noci jsem spal špatně, ale vstávám celkem odpočatý a s úsměvem na tváři. Snídám s nimi nějaké cereální lupínky s mlékem. To mám rád. Linda ještě asi spí. Díváme se na pohádky v televizi. Mezi tím snídá Linda a pak jdeme zavést kluky na judo do tělocvičny, která je vedle parku, takže taky kousek od domu. Z tělocvičny jdeme do knihovny, bylo mi půjčeno pár učebnic Angličtiny, jen nevím, jak se to budu učit, když tomu nerozumím. Obědváme na dvorku maso se zapečenými mačkanými bramborami, které připravila Linda. Odpoledne je v parku "Family day", spousta soutěží pro děti i rodiče. Zapojil jsem se do hodu gumovou holínkou na dálku a jízdě na kole mezi kužely, což je vlastně asi slalom. K večeři je pizza. Hrajeme "Člověče nezlob se", pak se jdou kluci koupat, pak zas hrajeme (Max se snaží podvádět, ale hned jak se naučím Anglicky, tak mu to zatrhnu). Dohráno a jde se spát. Já se jdu sprchovat a Linda mě zve na film. Díváme se u pivka a čůča na "The last king of Scotland" nebo tak nějak. Nerozumím sice všemu, ale celkem se chytám.
Líbí se mi tady na tom, na Anglii, že pomerančový džus je z pomerančů, kečup je opravdu z rajčat, koberec je tlustý a hustý, toaletní papír je měkký, šunka je šunka atd., jen to počasí by mohlo být neanglické. Ale ještě od včerejška nepršelo a sem tam vykouklo sluníčko.
Je za deset minut půlnoc, jdu spát.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ja boris ja boris | 26. července 2008 v 13:51 | Reagovat

kdyz je v anglii vsechno prave, tak aj to pocasi tak vypada, volecku! :-))))

2 Michal Michal | Web | 21. srpna 2008 v 9:43 | Reagovat

Nakonec ani to počasí není zas tak špatné :)

3 Kamča Kamča | 16. srpna 2011 v 21:26 | Reagovat

kolik je ti let? jen tak pro zajímavost

díky

4 Michal Michal | Web | 22. prosince 2011 v 19:59 | Reagovat

Čau Kamčo, sorry, že reaguju až teď.
Jsem ročník 1982.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama