Palubní deník (to je ze Star tracku), úterý, 3. června 2008, večer – den pátý

17. července 2008 v 0:58 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna
Nejprve včerejšek, pondělí: Ráno v sedm stávám, snídaně, ve tři čtvrtě odcházíme na vlak.

Cesta vlakem do centra trvá asi půl hodinky. Vedeme kluky do školy, pak jedu ještě kousek s Lindou metrem. Ona do práce, já vysedám o stanici dřív. Vycházím z metra a přede mnou se tyčí Big Ben. Po levé ruce mám Temži.
Jdu napravo, míjím Parlament. V parčíku za ním si sedám na lavičku u řeky a baštím sendvič z domu. Pak jdu kolem Westminster Abbey do westminsterského parku, na jehož druhém konci je Buckinghamský palác. Zrovna tam probíhá nějaký ceremoniál s hradní stráží. Není to běžná výměna stráží, ale asi se střídají nějaké dvě armády. Místo stávajících hodně opálených hochů (něco jako Indové) v bílých uniformách nastupuje zpátky britská armáda. Asi. Na konci se střídají v hraní kapely obou těchto jednotek. Zní to jako typická filmová hudba a pak… …Britové hrají dokonce písničky z filmů Mission imposible a z Hříšného tance. Hodně humorné. To bych fakt nečekal. Po dvou hodinkách je konec.
Jdu pěšky na Victoria station, odkud budu chodit pro kluky do školy. Jdu tam, abych si prošel tu cestu s mapou a nebloudil pak s klukama. Ještě že se vyznám v mapě. Jsem u školy. Vracím se na Victorii jinou cestou, musím ten London trošku prozkoumat. Pak ještě jednou stejná trasa. Míjím školu a o kousek dál nasedám na autobus do Battersea parku, kde mají kluci v pondělí tenis a beru je odtud. Hezký park. Kluci končí, jdeme na vlak. Jedem o pár stanic dál, přesedáme a konečně se vracíme domů. Chystám klukům k večeři sendviče, protože volala Linda, že se zdrží. Dávám si sprchu, chvilku se učím, ale jdu brzo spát. Dlouhý den.
Dnešek, úterý: Vstávám asi v půl osmé, všichni jsou pryč. Chtěl jsem si jít zaběhat, ale prší, tak se jdu učit. Snídám, pročítám e-maily, učím se… Pak se jdu projít ke Skautu, kam povedu odpoledne kluky. Procházím se tak různě v okolí. Orientační schopnosti mě zatím neklamou. Vracím se, abych mohl jít v zápětí na vlak. Vyjíždím dřív a trošku se toulám po městě. Prší, ale už jen lehce. Vyzvedám děti, jdeme na vlak, ale ten nám ujíždí, protože samozřejmě kluky cestou zajímá všechno kolem a nedá se jít rychle. Jedem o chvilku později jiným vlakem. Doma berem věci do skautu a hned vyrážíme. Je to jen kousek přes park a pár ulic nahoru. Stará paní vedoucí skautu se na mě usmívá a říká mi, že má v Česku přátele. Ale česky neumí. Seznamuje mě s nějakou slečnou a ta na mě zkouší němčinu, ale to se nechytám vůbec. Dnes mají ve skautu od policie přednášku o tom, co dělat, když by je chtěl někdo unést, ublížit jim a podobně. Na závěr je Oliver asi povýšen. Dostává nášivky. Mezi tím se ve dveřích objevuje Linda. Už se vrátila z práce a přijela nás vyzvednout, abychom nezmokli. V autě na nás čeká její přítel Ali. Jméno ho vystihuje… Jede s námi domů. Linda chystá večeři. Já večeřím s klukama karbenátky alias burger, pak Linda a Ali rybu. Domlouvám se s Lindou na připojení mého laptopu k internetu. Dává mi krabičku s nápisem "ADSL Filter". Snad to bude fungovat, jen potřebuju koupit kabel pro připojení. Zítra vyrazím zase dřív, podívám se do obchodů, koupím vše, co bude potřeba k tomu připojení, a zajdu do podniku, před kterým je cedule, že tam mají nejlepší fish&chips na světě, abych mohl ochutnat tuhle britskou klasiku. Na nádraží u M'c Donalda mají cheesburger za 70p, litrovka běžné ochucené perlivé vody 75p. A celkově se tu dá všechno sehnat celkem levně. Myslím, že bych tu přežil i z mého au-pairského kapesného.
Ještě pár dojmů: zatím jsou tu všichni přátelští, když potřebuju něco poradit a zeptám se, tak jsou ochotní svolat dalších deset lidí z okolí, aby pomohli a vysvětlili, poradili. Pokud něčemu nerozumím, tak se snaží to říct jinak. Ohledně britských děvčat: opravdu se tady těch hezkých moc nerodí…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pomelo Pomelo | 23. ledna 2012 v 21:04 | Reagovat

Coo v Anglii ,že nejsou hezký děvčata? :) .. sama jsem holka a myslím , že angličanky nejsou tak strašný. Mimochodem,zrovna pročítám tvůj blog ,protože se taky chystám jako Au-pair do Anglie ,tak abych měla nějaký základní informace hned na začátek.A chtěla bych se zeptat,zlepšil jsi se hodně v angličtině? A jak se ti líbil Londýn.Je pravda,že se tam oblékají moderně a stylově? :) Zdraví Tě Lucka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama