Sobota, 19. července 2008

20. července 2008 v 20:53 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna
Ráno se budím před devátou hodinou. Vzpomínám si, že jsem nad ránem zaslechl vracející se rodinku.

Jdu do kuchyně, zdravím ospalou Lindu, dělám si čaj a ptám se jí, jak bylo. Bylo prý dobře. Snídám koblížky, které mi tu včera ráno nechala Žaneta. Lehce konverzujeme. Kluci spí. Na půl jedenácté mají jít do skautu. Dnes tam mají nějaký celodenní program. Před dvanáctou jdu na vlak. Linda mě tam bere autem. Dnes strávím společné odpoledne s Anjou procházením se po Londýně. Jede stejným vlakem z Cheamu, takže se potkáváme hned v tom vlaku. Z Victorie jedeme metrem rovnou na stanici Knightsbridge, která je u Hyde parku, našeho prvního cílu, ale napřed se chce Anja jít podívat k Harrods.
To je prý luxusní obchodní dům. Já takovéto věci neznám, neboť mě nezajímají. U vchodu nás rovnou vyhazují, protože tam nemůžeme jít s batohy. Věčná škoda. V hyde parku míříme napřed k Pamětníku princezny Diany (Diana Memorial),
pak k italským zahradám.
Odtud metrem ze stanice Lancaster Gate na stanici Westminster.
Vymysleli jsme totiž mezi tím, že se půjdeme potočit na London Eye. Napřed se díváme, jak dlouhá je fronta, abychom tam pak nečekali dvě hodiny. Fronta se zdá malá. Odcházíme od pokladny v kapse s lístkem za £15 a před námi se objevuje druhá část fronty. Je asi dvacetkrát delší než ta první část. Celá fronta vede totiž přes chodník u Londýnského oka a tak musí být rozdělena na dvě části, aby ostatní lidi mohli normálně procházet. Zkoušíme se nenápadně zařadit na konec té první, ale je tam kontrola, dvoumetrový černoch se dívá na naše lístky a posílá nás na konec. Zařazujeme se a hned se ptáme všudypřítomných organizátorů na dobu čekání. Prvnímu jsem nic nerozuměl, druhý říká, že to odhaduje na tři čtvrtě hodiny. Hýbe se to rychle.
Odhad byl skoro přesný. Kontrola u vchodu mi zabavuje můj pěticentimetrový zavírací nožík. Oko se (skoro) pořád točí, takže naskakujeme za jízdy.
Z pětadvaceti lidí vevnitř je tam včetně mě sedm Čechů. (V průběhu celého dne jsme jich potkali neuvěřitelné množství, Anja se nestačila divit.) Se třemi z nich jsem mluvil už při čekání před jízdou. Pomalu se tedy točíme kolem hřídele (prý vyrobené v Česku) nahoru.
Nádherný rozhled. Taky je celý den nádherné počasí. Přitom včera byl v předpovědi na dnešek déšť. Všichni koukají a fotí. Jedna jízda trvá půl hodiny. Na konci jízdy zase vyskakujeme. Obsluha, se zrcátky na tyčích, kontroluje, jestli tam někdo nenechal pod lavičkou bombu. Nebo snad žvíkačku?Ukrutný hlad nás donutil dát si menu u Mc' Donalda. Svačinku z domu už jsme totiž sbaštili. Metrem se přesouváme k Toweru.
Potkáváme svatební průvod se skotským dudákem v čele. Jdou od mola u Toweru až někam přes Tower Bridge.
My se vracíme a metrem jedeme na Leicester Square. Procházíme se směrem k Trafalgar Square. Tam delší dobu sedíme a odpočíváme.
Už se stmívá a my vyrážíme na Piccadilli Circus. Dělám pár fotek svítících reklam, nic jiného tam k vidění není. Jen davy turistů.
Jdeme dolů Regent Street, přes St. James's Park k Big Benu, trošku se touláme kolem a přibližně v deset nasedáme pod Big Benem na metro.
Vysedáme na Victorii a během chvilky už sedíme ve vlaku. Mlčky, unavení, pomalu jedeme domů. Anjin poslední návrat z centra do dočasného domova. Příští víkend se s námi rozloučí a v pondělí odletí domů do Slovinska. Doma zdravím u počítače sedící a vodní dýmku pokuřující Lindu s Alim. Příjemně unaven, pln zážitků jdu spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | 22. července 2008 v 12:02 | Reagovat

Nazdárek tak jsem si to tady už vše prošel a přečetl. No musím tě pochválit jsem rád že vím jak se ti tam daří a mohu to sledovat takřka on line. A neboj už vymýšlím kdy se za váma vydám.

2 Michal Michal | Web | 22. července 2008 v 13:45 | Reagovat

Dik. Jeste ten blog neni ani zdaleka kompletni, pokusim se ho udelat co nejzajimavejsi, takze sem obcas nahledni.

Vymysli a prijed! Uz se tesim :)

3 ja boris ja boris | 26. července 2008 v 13:36 | Reagovat

souhlasim s kolegou Honzou. Mas to tu opravdu moc pekne, drimo. Aj fotky, komentare.....jen tak dal. Budu te sledovat aspon takto :-)))

4 Michal Michal | Web | 29. července 2008 v 12:55 | Reagovat

Díky Boris :)

Teď jsem zrovna trošku mimo, protože nám doma nejede net, píšu z knihovny, ale hned jak zase pojede, tak přidám další "reportáže".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama