Středa, 23. července 2008

23. července 2008 v 23:55 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna
Ráno se budím celkem pozdě. Asi nějak po deváté hodině. Kluci se byli podívat, jestli už "žiju", ale hraju "mrtvého brouka".

Pomalu se po chvilce válení zvedám z postele, nějak kolem desáté a jdu si dát sprchu. Snídám a přichází ospalý Ali. Hned jde do obýváku a něco tam stěhuje a uklízí. Ptám se ho, jestli nechce pomoct, tak stěhujeme jeho televizi, kterou včera přivezli s Lindou, z auta do obýváku na jeho přivezený stolek. V sobotu se totiž pokazila naše televize. Ještě že se to nestalo minulý týden, když byli na dovolené, to by se blbě vysvětlovalo, i když bych za to nemohl. Pak jdeme s klukama do obchodu. Já jdu koupit chleba, kluci, každý s Librou v kapse, jdou koupit Alimu dárek, má dnes totiž narozeniny. V potravinách kupujeme nějaké dortíčky, které platím já (mě to zaplatí Linda) a pak v dalším obchodě kupuje Max hrnek ve tvaru fotbalového míče. Ali má rád fotbal. Cestou domů se domlouváme, že hrnek bude od Maxe a dortíky od Oliho. Doma to hned kluci u mě v pokoji balí a hned po zabalení to i předávají Alimu. Ali mezi tím, co jsme byli v obchodě, pouklízel v obýváku a nainstaloval v kuchyni kávovar. Asi jeho. Že by se k nám stěhoval? Pak se bavíme o laptopu a hned mi říká, že si přivezl WiFi router a dává mi ho. Jeho laptop si přiveze zítra. Asi se sem fakt stěhuje. Instaluju, instaluju a po poledni už jsem on-line. Přicházejí nějací dva chlápci namontovat na střechu satelit. Ali je s nimi na dvoře. Mezi tím kluci hrají hry na Playstationu2, který je taky Aliho. Přivezl ho včera s ostatními věcmi. Odpoledne trávím na internetu. O klucích skoro ani nevím. Tak na půl se o ně stará Ali a napůl je zaměstnává počítač, televize a ten Playstation. Kolem šesté večer Ali odchází, takže mám dohlédnout na montážníky. Po půl hodince se ze dvorku přesouvají do obýváku a už se chystají vrtat do stěny. To jim zakazuju a ukazuju jim díru na kabely, která je ve skříni. Vymlouvají se, jak to jen jde, že nemají čas a rychlejší bude to vyvrtat. Říkám ne. Nadávají, ale po chvilce jim ten kabel jde úplně v pohodě provléknout. Pak mám ještě připomínky k nataženému kabelu na zdi. To už se pomalu začínám bát, že mě ten dvoumetrový černoch chce zabít. Má tisíc argumentů proč to neopravit a vysvětluje mi, že je to rovně. Mám si to prý zkusit sám, nebo mu zaplatit a tak různě. Za chvilku to opravuje ten druhý parťák. Satelit je nainstalovaný. Máme i české pořady. Taky nějaké české dokumentární stanice. Tak se třeba někdy podívám, až budu mít dlouhou chvíli. Díváme se s klukama na Tom&Jerry. Tomu se nic nevyrovná. To je kreslený seriál mého dětství. Kluci sledují televizi dál, já odcházím do svého pokoje. Něco málo po desáté hodině je posílám spát. Linda s Alim slaví jeho narozeniny. Přijdou domů v noci a budou kouřit dýmku. Jako vždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ja boris ja boris | 26. července 2008 v 13:25 | Reagovat

su tady poprve, takze nevim, kdo je Ali - asi galan pani domaci,ze? Uplne te vidim, jak se hadas s tim cernochem :-)

2 Michal Michal | Web | 29. července 2008 v 13:00 | Reagovat

Jo, Ali, je to on. Musíš si pročíst vše a od začátku, jinak nebudeš vědět, vo co go. A pohni si, článků bude přibývat :)

Nakonec jsem si s tím montérem podal ruku, naladil mi tam družici, na které jsou české pořady a s úsměvem jsme se rozloučili. Za rohem si o mě určitě už mlel svoje, ale to je tady typické..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama