Středa, 4. června 2008

17. července 2008 v 0:59 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna
Vstávám v půl osmé. Čtu e-maily, pak se jdu proběhnout do parku, ale jen kousek, neb jsem se teprve před pár dny vyléčil z angíny.

Pak snídaně, dávám nádobí do myčky a jedu do centra.
Fish&chips je dobré jídlo, chutná mi, ale je to asi jako s hamburgerem - nemohl bych to jíst pořád. Hledám nějaký obchod s počítači, ale nacházím až po opravdu dlouhé době, stihl jsem projít snad celou jednu čtvrť. Nakonec nacházím prodejnu elektroniky, ale prodavač mi vysvětluje, že potřebuju beztak modem, který mi dá poskytovatel internetu. Takže můj laptop zůstává dál off-line. Máme totiž v domě ADSL linku, na kterou je napojen jejich počítač, ale já potřebuju připojit samostatně můj a asi to bude složitější. Zkusím to probrat s Lindou, ale myslím, že tomu moc nerozumí (a přitom pracuje jako programátor pro nějakou americkou banku).
No nic, jdu se podívat do Hyde parku. Je samozřejmě hezký. Všude se procházejí, nebo válejí lidé. Ale nikde žádný "hlasatel", kterými je toto místo proslaveno. Chvilku se procházím. Ještě se chci jít projít kolem řeky.
Míjím Buckinghamský palác, jdu parkem svatého Jamese, parlament, Big Ben a jsem u řeky.
Pomalu musím směřovat ke škole. V 5 hodin vyzvedám děti ze šachového kroužku. Nasedáme do přecpaného vlaku (na místní poměry přecpaného - postává pár lidí, ostatní sedí) a za půl hodinky jsme doma. Vyhazuju z kapes papírky a odpadky. Nechápu, proč nemají ostrované na ulicích odpadkové koše. Volám Žanetě, která by měla dělat au-pair někde poblíž (agentura posílá všem novým au-pair kontakty na kolegy/kolegyně v okolí), je přátelská. Domlouváme se na zítřek, deset hodin na vlakovém nádraží v Suttonu. Sutton je o jednu stanici dál, směrem od Londonu.
Hlavní problém je má ne/angličtina. Opravdu toho moc neumím. Chybí mi hlavně při komunikaci s klukama. Oliver toho trošku zneužívá, Max je naštěstí už celkem rozumný a pomáhá mi. V obchodech a tak různě se domluvím. I s Lindou se domluvím celkem solidně. Ovšem jsou to pořád dokola ty stejné základní věci, jako třeba kdy a kam jít, otázka jak jsem se dnes měl, na kterou odpovím "děkuji", a tak podobně. Pociťuju jen slabounký pokrok ohledně jazyka. Ale jsem tu teprve šestý den, tak snad po delším čase nějaký pokrok bude znát. The end.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | 7. února 2011 v 14:20 | Reagovat

Ahoj, nevím, jestli si ještě aktivní na tomto blogu, nicméně já si jej pročítám celý...Kdyby si to sepsal jako knihu, koupil bych si ji...Je mi 18 a taky se chystám do UK. Jen ti chci říct, že já když jsem byl někdy v sedmé třídě v UK na Buckinghamském náměstí, tak nám říkali, že tam koše nejsou kvůli tomu, kdyby tam někdo vložil bombu, tak třeba je to tak po celém Londýně řešené nebo minimálně na nádražích atd... Budu rád, když odepíšeš a popř. si budeš ochoten pokecat přes email, jsem looser, ale prostě o prázdninách se tam musím dostat! :D

2 Michal Pochyly Michal Pochyly | 14. dubna 2011 v 20:03 | Reagovat

Odpověď máš v mailu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama