Neděle, 10.srpna 2008

12. srpna 2008 v 0:58 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna
Včera byla sobota. Ráno bylo hezky, na obloze semtam mráček, tak jsem jel do knihovny naplánovat nějaký výlet.

Podívat se na internetu, kam bych si zajel a pak půjčit příslušnou mapu. Trávím tam celé dopoledne a když vycházím ven, tak prší. Z výletu nic nebude. Doma se učím, píšu, hraju si na kytaru, nebo občas hrajeme s klukama karty. V pět hodin si jdu zaplavat do Westcroftu, trávím tam dvě hodinky. Tentokrát už je teplota vody v bazénech správná: plavecký je chladnější, dětský je teplejší. Nejsem blázen. Potvrdil mi to i plavčík. Ne to, že nejsem blázen, ale to, že v pondělí byl plavecký bazén "přetopený". Mimochodem za tu dobu, co jsem plaval, se tam vystřídalo asi šest plavčíků, plus další plavčíci na dětském bazénku. Proč? Na to ještě přijdu!
Pár technických informací: Za plavání jsem dal £3,90; dětský bazén má 12,5 x 7m a plavecký bazén má 33,3m x 12,5m - je opravdu velký.
Večer v deset se jdu projít. Mířím do Suttonu.
Pěšky jsem tam za dvacet minut. Je sobota večer, takže je v centru hodně lidí, kteří putují mezi kluby, ale v pátek bývá venku víc lidí. V Británii se chodí večer za zábavou hlavně v pátek. Teda co jsem si tak všimnul. Mladý policista mi oznamuje, že je zakázáno fotografovat policejní stanici, stejně jako je to na nádražích.
Půl hodinky se toulám a v jedenáct jdu domů spát.
Dnes je neděle: Budím se v 8h a chvilku se jen tak převaluju. Obloha je bez mráčku, jen fouká silný vítr. Snídám, dávám si sprchu, chystám si pár věcí, v devět hodin sedám na kolo a vyrážím.
První cíl je Box Hill. Kopec nad Dorkingem, vysoký 172 metrů nad mořem a s krásným výhledem na krajinu jižně od něj.
Sjíždím do Dorkingu, projíždím městem, jen se zastavuju koupit svačinku a jedu dál směrem na Guildford. V půli cesty svačím na paloučku u cesty, kde je pár dalších lidí, kteří si sem zašli na nedělní piknik.
Děti loví síťkami v potoku raky a všichni si užívají polojasné, polozatažené nedělní odpoledne. Před Guildfordem odbočuju jižně na Godalming, na konci města se otáčím a jedu do Guildfordu. Odtud směrem na Leatherhead, pak následuje už známý Epsom, Ewell, Cheam, Sutton a Carshalton. Doma v rychlosti odkládám batoh, beru si peníze a rychle se vracím do Suttonu. V půl páté se zavírá obchod s outdoor věcma, kde pracuje Faham. Dorážím tam pět minut před zavřením. Faham už na mě nervózně čeká. Slíbil jsem mu, že určitě příjdu. Do konce srpna tam nebude a já si chci koupit stan. Už mám předem vybráno, takže to probíhá v rychlosti. Původní cena je £30, je však ve slevě, takže cena £25. Cena pro mě £17,50. Jen se domlouváme na tom, že se mi Faham ozve v září a jedu domů. Dávám si sprchu a padám do postele. Tak unavený už jsem dlouho nebyl. Cestu odhaduju na 70km pěkně zvlněným terénem. Ale z dnešní cesty mám velkou radost, zase jsem viděl kus Anglie a taky jsem pěkně potrénoval svoje nožky. Večer stan vybaluju a stavím ve svém malém pokojíčku. Jsem s ním nad míru spokojen. Vychytaný do posledního detailu a vše je kvalitní, tak to mám rád. Balím stan, lezu do postele, beru laptop na klín a píšu. Je příjemné usínat s dobrým pocitem z uplynulého dne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pepsi.zelvicka pepsi.zelvicka | 12. srpna 2008 v 20:45 | Reagovat

Ahoj, na Tvé stránky teď chodím celkem pravidelně a s napětím čekám na další zážitky :-) Trošku Ti závidím, v Anglii jsem taky byla, sice jenom 4 týdny, ale i za tak krátkou dobu jsem potkala mnoho zajímavých lidí a ráda bych se tam ještě někdy podívala, Londýn je okouzlující.

2 Michal Michal | Web | 15. srpna 2008 v 11:54 | Reagovat

Díky za náštěvy.

Až sem pojedeš zase, tak dej vědět - zvu Tě na čaj! :)

3 Karel Karel | 21. srpna 2009 v 10:34 | Reagovat

ten Faham je jenom prodavac nebo znamy?

4 Michal Michal | 23. srpna 2009 v 10:19 | Reagovat

Ten Fahad byl napřed prodavač, se kterým jsem se seznámil. Dával mi pokaždé slevu 30 procent - je dobré mít kámoše :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama