Neděle, 17.srpna 2008

19. srpna 2008 v 0:13 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna
Včera večer, ač hodně unaven, jsem nemohl usnout. Začal foukat opravdu hodně silný vítr. Stan byl sice v úkrytu, takže se ani nehnul, ale vítr mě budil. Pak začal cinkat zip od stanu. Dokonce mi za hlavou dupal a funěl pravděpodobně ježek. Takže jsem usnul až tak v jedenáct.

Ve čtyři hodiny mě probouzí bubnování hustého deště. Ještě usínám, ale jen tak napůl. V šest hodin vykukuju ze stanu.
Už neprší, ale je pořád zamračeno, takže každou chvíli může začít zase. Balím věci, otřípám od vody a skládám stan a v půl sedmé už jsem zase na kole. Sice jsem nespal dlouho, ale vyspal jsem se celkem dobře.
Jedu na lehké převody, jen tak pozvolna, ať se nožky rozhýbou a probudí. Projíždím spící krajinou, po dešti je krásně čistý a svěží vzduch. Další pocit k nezaplacení. Dokonce sem tam z poza mraků vykukuje modrá obloha.
Lower Froyle, Bentley, Blacknest, Dockenfield, Mill Bridge, míjím předměstí Farnhamu a v deset hodin zastavuju v Elsteadu, abych si koupil jídlo a pití. £8,12. Měl bych víc šetřit.
Mezi tím se obloha uplně vyjasnila, chvilku bylo bez mráčku a teď je polojasno. Mraky jsou vysoko a je teplo. Svačím na lavičce pod stromem a jedu zase dál.
Hurtmore, okraj Godalmingu a už jsem v Guildfordu. Ten jen projíždím a už jedu po známé cestě do Leatherheadu. Dlouhá nová cesta na kopcovitém terénu.
V půli cesty svačím na louce. Překonávám poslední největší stoupání a už se přibližuju k Epsomu. Projíždím pomalu Suttonem, kde jako obvykle hraje pár - kluk na basu a holka na housle a zrovna hrají písničku, kterou jsem si celou cestu domů broukal. Taková náhoda. Tak si tu písničku poslechnu a jedu.
Ve dvě hodiny jsem doma. Všichni jsou pryč. Vybaluju stan, aby uschnul, vybaluju věci, sprchuju se, holím se, svačím a to už se rodinka vrací domů. Chvilku jen tak relaxuju na posteli a v půl páté se jdu projít ven. Jdu nahoru do Oaks parku, vedle kterého jsou golfová hřiště, na kterých jsme trávili večer s Anjou, Žanetou a Vaškem. V osm hodin jsem doma a už jen třídím fotky, večeřím a v devět jsem v posteli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama