Pondělí, 16.února 2009

3. března 2009 v 11:06 | Michal |  Můj deník, alias Z Hluku do Londýna

Ve čtvrtek za mnou přiletěl Martin. Stráví tady víkend.Máme sraz v sedm večer na Liverpool Street, ale mám hodinu zpoždění. Martin naštěstí taky, takže na sebe ani jeden nečekáme.
Rovnou se jdeme projít po městě. Procházíme vše od Tower Bridge, až po Parliament. Martin udělal pár fotek nočního Londýna a domů úřijíždíme ve dvě v noci.

V pátek jsem v práci, takže Martin vyráží sám. Zůstávám v práci až do osmi a cestou domů si čtu zprávu od Martina, že už je u mě. Otevřela mu Olga.

Sobotu a neděli mám volnou.
První víkendový den jsme důkladně prošli Windsor ležící na levém břehu řeky Temže, jehož dominantou je největší dosud obývaný hrad ve světě - Windsor Castle (http://www.windsor.gov.uk/). Windsor Castle je jednou z oficiálních rezidencí britské královské rodiny. Na druhé straně řeky leží městečko Eton, známé hlavně chlapeckou školou Eton College.
Večer pak trávíme chvilku v mém oblíbeném pubu pod Trafalgar Sqare s Pavlou a Šárkou.
Druhý den volna míříme do akvária pod "Londýnským Okem". Zrovna tam probíhá rekonstrukce, takže je část nepřístupná, ale za poloviční vstupné procházíme téměř vše, včetně hlavní atrakce - žraloků a piraní. Vyrazili jsme brzo, takže jsme nemuseli při vstupu vystát frontu, která se tam vytvořila už během naší prohlídky. Víkendy pokaždé znamenají centrum přeplněné turisty, ale nemáme na výběr. Míříme do galerie portrétů, která je kupodivu celkem prázdná, oproti minule, když jsme tam byl s Pavlou a Šárkou. Odpoledne se už jen pozvolna touláme po nábřeží. Zkoušíme, jaká je vyhlídka z Oxo Tower, ale venkovní vyhlídkový balkon je zavřený, prý proto, že je zima (což mě hodně překvapuje, vzhledem k tomu, že tady veškeré restauarace mají připraveno venkovní posezení neustále - ať prší, nebo je deset pod nulou - a občas se najde i někdo, kdo si tam sedne) a tak objevujeme pod Oxo mnohem lepší věc - restauraci, s neuvěřitelně dobrým pečivem. Dokonce se jednou vracíme, pro další porci.
Na dnešek byla v plánu ještě okružní jízda vyhlídkovým autobusem, nebo lodí na Greenwich, ale už jsme utahaní a nechce se nám. Taky peněženky hodně zhubly. Takže se přesunujeme vlakem domů a ukazuje se, že to byla dobrá volba, protože začíná zvolna pršet.
Nedělní večer trávíme odpočinkem. Olga je doma a peče lasagne pro její sestru s přítelem a pár známých, kteří večer přijdou na návštěvu. Pořád mě přemlouvají, tak si s nimi dávám aspoň dezert a trochu vína a povídáme si.

V pondělí Martin odlétá. Ráno se s ním loučím a odcházím hodinu po něm do práce. Večer se k nám nastěhoval na pár týdnů Garethův kamarád z Austrálie.

Pracovní týden trávím pracovně. Ve středu jsem byl poprvé za pokladnou, v pátek pak taky. Dařilo se mi nad veškerá očekávání. A další dobrá cesta, jak procvičovat angličtinu.

V sobotu jsem byl chvilku s Martinem a Žanetou, která hlídala nějaké děti, v parku. Odpoledne přijela Pavla se Šárkou, vyzvedl jsme je na zastávce, šli jsme ještě pozdravit ty dva do parku, dvě hodinky jsme byli u mě a na pět jsem šel do práce.

Nedělní odpoledne jsme využili, opět s Pavlou a Šárkou, prohlídkou Camden Townu, navečer jsem po skleničce vína v pubu pod Trafalgarem vyměnil Pavlu se Šárkou za Laiu se Sarou a jel s nima do kina ve Wimbledonu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RichaRd. RichaRd. | Web | 6. března 2009 v 20:42 | Reagovat

Zajímá mě:

1) Jak jsi dokázal být v jednom týdnu dvakrát poprvé u kasy??

2) To je v Londoně normální, jen tak jít do parku a hlídat cizí děti?? Z ničehož nic?!

;-)

2 Michal Michal | Web | 7. března 2009 v 11:08 | Reagovat

Hošánku, tady je možné všechno.

A už se prosím tě na nic neptej.

3 Lenka z Plzně Lenka z Plzně | 1. října 2009 v 3:49 | Reagovat

:DDD

4 Petertooro Petertooro | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 7:38 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama